ארגז פעילות משפחתי - משחקים וחידונים לסוכות 

תקראו לילדים, הגיע הזמן לשחק יחד.
מיציתם את הטיולים והאטרקציות? הנה לכם מקבץ איכותי, כיפי ופשוט לפעילות עם הילדים.

שירים מבולבלים

לפניכם חמישה מקטעים מוזיקליים בהם מילים של שיר חג אחד, מודבקות על לחן של שיר חג אחר. עליכם לגלות לאיזה שיר שייכות המילים ולאיזה שיר שייך הלחן. מוזמנים לנסות להרכיב חידון דומה בעצמכם עם כל שיר שתבחרו ולבלבל את החברים!

00:00 / 00:13
00:00 / 00:21
00:00 / 00:33
00:00 / 00:19
00:00 / 00:20

היכון, הכן, שיר!

לפניכם קבצי שמע המכילים את הפתיח של שירי חג מוכרים שונים. הקשיבו לפתיחים השונים וזהו את השירים!

00:00 / 00:03

השיר המלא

00:00 / 00:04

השיר המלא

00:00 / 00:10

השיר המלא

00:00 / 00:09

השיר המלא

קלוז-אפ סוכות

לפניכם תמונות בקירוב גבוה במיוחד של חפצים שונים הקשורים בחג סוכות. נסו לגלות מה מופיע בכל תמונה. לאחר שהצלחתם, לחצו וגלו את התשובה!

21 אושפיזין 

בחרו בתורכם אדם מפורסם / אדם שאתם מעריכים ואוהבים והייתם רוצים להזמינו לסוכה. על שאר בני המשפחה לגלות תוך 21 שאלות של 'כן' ו'לא' את דמות האושפיזין שלכם.

פינג פונג שירים

התחלקו לשתי קבוצות, הצעה: בנים-בנות או ילדים-מבוגרים. בחרו מילה שקשורה לחג סוכות. כל קבוצה בתורה צריכה למצוא, תוך עשר שניות, שיר הכולל את המילה הנבחרת ולשיר אותו. לאחר מכן התור עובר לקבוצה הבאה וכן הלאה. הקבוצה האחרונה שמצאה שיר היא המנצחת בסבב. בוחרים מילה חדשה ועושים סבב נוסף.

אוספים את השנה- תן קו
בחרו אירוע משמח שקרה לכם בשנה האחרונה, אל תגלו מה בחרתם, ציירו אותו על פלקט בפני כל בני המשפחה עד שמשהו יגלה. לאחר מכן רשמו את האירוע על הדף והמשיכו לאירוע הבא, אותו יצייר מי שגילה את אירוע הקודם. כך תרכיבו את אוסף האירועים המשמחים שקרו בשנה החולפת במשפחה.

מגלים על המשפחה - אמת ושקר

 קיימו סבב ובו כל בן משפחה משתף בשתי משפטים: משפט אחד אמת ומשפט שני שקר (לא בהכרח בסדר הזה). על המשפטים לעסוק באירוע חשוב/ משמעותי/ מעניין שקרה לכם השנה. על שאר בני המשפחה לנסות לנחש מה האמת ומה השקר. בואו נראה מי השקרן הכי טוב במשפחה...

פתקים בכובע לסוכות

חלקו לכל בן משפחה שלושה פתקים. על כל פתק כתבו דבר אחד הקשור בחג סוכות, או דבר אחד שעשיתם עד כה בחופשת החג. קפלו את הפתקים, הכניסו לכובע וערבבו. התחלקו לזוגות ובחרו מי אחראי על השעון. בכל פעם אחד מבני הזוג מוציא פתק וצריך להסביר לשותף שלו מה כתוב מבלי להקריא את הפתק. לכל זוג ישנה דקה להוציא ולגלות כמה שיותר פתקים מהכובע! בהצלחה. 

על טעם ועל ריח

:משחק חידוד חושים ברוח ארבעת המינים: חפשו בגינה/בבית/ברחוב את הדברים הבאים

ארבעה דברים שיש להם טעם אבל אין להם ריח כמו הלולב (התמר).

ארבעה דברים שאין להם טעם אבל יש להם ריח כמו ההדס.

ארבעה דברים שיש להם גם טעם וגם ריח כמו האתרוג.

ארבעה דברים שאין להם לא טעם ולא ריח כמו הערבה.

 

לאחר שמצאתם ניתן לעשות תחרות טעימה או הרחה בעינים עצומות של דברים דומים במטרה להבדיל ביניהם. לדוגמא פטרוזיליה וכוסברה / קוטג' וגבינה לבנה / לימונית ולואיזה. 

ניתן לקבל את התכנים יישר לנייד! ההודעות נשלחות לקראת חגים וע"י מנהלי הקבוצה בלבד

מעדיפים לקבל את המידע במייל?

לתכנים משתנים מדי חודש - עקבו אחרינו בפייסבוק

 מבית מכון שיטים

מכון שיטים